Puzzle

Puzzle dla dzieci

Puzzle z bohaterami ulubionych filmów i bajek - Psi Patrol, Świnka Peppa, Królik Bing, Masza i Niedźwiedź. Gry i puzzle dla najmłodszych. Puzzle dla dzieci są jedną z pierwszych układanek, które pojawiają się w ich życiu. Fascynują je przede wszystkim tym, że po trudzie układania można podziwiać swoje dzieło w postaci obrazka. Jednak nie tylko kwestie estetyczne i zabawowe liczą się w układaniu puzzli, ale również rozwojowe. Kilkuletnie dziecko układając puzzle dla dzieci, dobrane do jego wieku,ma szansę na szybszy rozwój percepcji poznawczych. Rozwija się w nim myślenie przestrzenne i wyobraźnia. Procesy myślowe, które zachodzą podczas układania puzzli,tworzą w jego mózgu nowe połączenia nerwowe, neuroprzekaźniki, które również przyczyniają się do jego sprawnego rozwoju. Dziecko uczy się koncentracji i uwagi, a także zdolności do zapamiętywania. Przy okazji wpływa to również pozytywnie na umiejętności manualne - układanie puzzli wymaga ich dokładnego dopasowania. Wszystko to sprawia, że są one podstawą w rozwijaniu wielu sfer w życiu dziecka poprzez dobrą zabawę.

Puzzle

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 21 pozycji

Puzzle 24 Maxi Psi Patrol Wesoła Drużyna Trefl

25,99 zł

Puzzle 24 Maxi Psi Patrol Wesoła Drużyna

Producent : Trefl

Liczba elementów: 24

Wymiary obrazka po ułożeniu: 60x40 cm

Układankę tworzą 24 bardzo duże puzzlowe elementy, dzięki czemu dzieci poradzą sobie z samodzielnym ułożeniem obrazka. Zabawa rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i daje radość samodzielnego tworzenia. Kolorowa grafika z Psim Patrolem sprawi radość małym miłośnikom tej popularnej bajki.

Puzzle 3w1 Psi Patrol Marshall Rubble Chase

28,99 zł

Puzzle Psi Patrol 3w1

Producent : Trefl

Puzzle 3w1 to trzy układanki różnej wielkości. Zestaw doskonale spełnia oczekiwania rodzeństwa – każdy ułoży swój ulubiony obrazek nawet w tym samym czasie. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom.

Dodatkowym urozmaiceniem zabawy może być układanie na czas, porównywanie obrazków, szukanie różnic i podobieństw. Piękna grafika puzzli ucieszy miłośników puzzli.

Zestaw składa się z 3 układanek: 20 elementów, 36 elementów, 50 elementów

Puzzle 24 Psi Patrol Bohaterska Skye Trefl

24,99 zł

Puzzle Psi Patrol "Bohaterska Skye"

Producent : Trefl

Liczba elementów: 24

Wymiary obrazka po ułożeniu: 60x40 cm

Puzzle składające się z 24 bardzo dużych elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach bajki pt. Psi Patrol. Po ułożeniu układanki powstanie duży obrazek, o wymiarach 600x400mm.

Puzzle 100 Psi Patrol Bohaterska drużyna Trefl

15,99 zł

Puzzle Psi Patrol Bohaterska Drużyna

Producent : Trefl

Liczba elementów: 100

Puzzle 100 elementów przedstawiające bohaterów bajki "Psi patrol". Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41x27,5 cm. 

Puzzle 100 Psi Patrol Skye w Akcji Trefl

15,99 zł

Puzzle Psi Patrol "Skye w Akcji"

Producent : Trefl

Liczba elementów: 100

Puzzle 100 elementów przedstawiające bohaterów bajki "Psi patrol". Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41x27,5 cm.

Puzzle 60 Świnka Peppa na balu Trefl

13,99 zł

Puzzle Świnka Peppa na balu

Producent : Trefl

Liczba elementów: 60

Wymiary obrazka po ułożeniu: 33x22 cm

Puzzle 60 elementów z bohaterami filmu animowanego "Świnka Peppa". Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 27x20 cm.

Puzzle dla dzieci – jakie są rodzaje?

Puzzle dla dzieci dzielą się na kategorie związane z ich wiekiem, zainteresowaniami, ilością elementów, a czasami także i płcią. Ta ostatnia kwestia nie jest tak istotna, ponieważ konkretne układanki dla dzieci mogą spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.Tak jest w przypadku przykładowo puzzli dla dzieci w bohaterami bajek, w tym z Psim Patrolem lub świnką Peppą. Wszystkie dzieci je uwielbiają, zatem w tej kwestii należy wybrać jedynie stopień trudności, czyli wielkość i ilość elementów. Im mniejsze dziecko, tym te elementy powinny być większe, by zminimalizować ryzyko połknięcie i zadławienia się.Oczywiście stale należy mieć układające puzzle dziecko pod okiem, jednak im jest ono starsze, tym bardziej radzi sobie ono z małymi puzzlami w większej ilości. Uczy je to także satysfakcji w wykonanej pracy, cierpliwości i wyobraźni. Przy okazji także i my, dorośli możemy się sprawdzić w układaniu, co wbrew pozorom może nie być dziecinnie proste,szczególnie jeśli wyszliśmy z wprawy. Jest to doskonała okazja do spokojnego spędzenia czasu z dzieckiem.