Gry

Gry planszowe dla dzieci

Gry dla dzieci i nie tylko przechodzą obecnie swój renesans. W gry planszowe grają obecnie nawet dorośli podczas spotkań towarzyskich, a co dopiero dzieci, które tak szybko się nie nudzą. Doskonale rozwijają one sprawność myślenia, kojarzenia i zapamiętywania. Pobudzają mózg do szybkiego przypominania sobie i łączenia związków przyczynowo-skutkowych. Tak jak i ruch, tak zabawa poprzez gry doskonale rozwija w dziecku chęć rywalizacji i odnajdywania się w świecie rówieśników. Gry, w tym planszówki to doskonała okazja także do tego, byśmy my rodzice mogli spędzić czas z dzieckiem, nie tylko bawiąc się z nim, ale również przypominając sobie podstawy, np. z zakresu matematyki, czy też ortografii.

Gry

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Kukuryku Gra Kim jestem ?

33,50 zł

Gra rodzinna "Kim jestem"

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób.

Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony.

Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie KIM SIĘ JEST, na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy.

Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi TAK lub NIE. Wygrywa ta osoba, która pierwsza odgadnie co przedstawia jej karta.

Zawartość:

- 110 kart

- 4 opaski

- klepsydra

- instrukcja

Wiek graczy: 4+

Liczba graczy: 2-4

Kukuryku Gra Zakręcone Robale

26,99 zł

Zakręcone robale to wciągająca i emocjonująca gra dla całej rodziny. Celem gry jest ułożenie jak najwięcej długich gąsienic. Czyj robal będzie najdłuższy? Kto będzie miał ich najwięcej? Kto wykaże się sprytem i logicznym myśleniem?

Zadanie nie jest łatwe, bo robaczki trzeba stworzyć z poplątanych elementów. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów za swoje okazy. Pamiętaj! Każdy robal musi mieć głowę i ogon.

Zestaw zawiera:

-96 tafelków o wymiarach 50 x 50 mm

-instrukcję

Kukuryku Gra Czacha Dymi

39,99 zł

Gra rodzinna "Czacha dymi"

Czy płuca to najcięższy organ w ludzkim ciele?

Czy barszcz ukraiński na Ukrainie nazywa się barszczem polskim?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać dzięki planszowej grze edukacyjnej „Czacha Dymi”!

To emocjonująca rozgrywka dla 2-4 graczy, która szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom quizów i tym, którzy uwielbiają ciekawostki.

Zasady są bardzo proste i intuicyjne, a rozgrywka podzielona jest na dwie rundy co sprawia, że to świetna propozycja na zabawę z całą rodziną. Tu nie ma czasu na nudę! Ponad 160 niewiarygodnych i zaskakujących informacji sprawi, że każdemu z graczy na pewno zadymi czacha!

Zawartość:

- 162 karty,

- 4 pionki,

- kostka,

- plansza,

- instrukcja.

Kukuryku Gra Dziupla

35,99 zł

Gra Planszowa Dziupla

Dziupla to świetna gra rodzinna z prostymi zasadami!

W gęstym lesie sympatyczne wiewiórki skaczą wesoło po drzewach i bawią się w najlepsze w jesiennych liściach. Zapomniały, że zbliża się zima, a one nadal nie mają zapasów w swoich dziuplach.

Wraz ze wschodem słońca wyruszają, aby szybko zapełnić swoje spiżarnie. Czasu jest coraz mniej. Każda wiewiórka musi wykazać się sprytem, spostrzegawczością, aby zdobyć jak najwięcej przysmaków na zimę przed zachodem słońca. Podczas zbiorów napotkają na różne przeszkody i przygody. Wygra wiewiórka, która zbierze jak najwięcej zapasów do swojej dziupli.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:

• 40 tafelków

• 4 drewniane pionki

• 45 żetonów

• 28 kart

• instrukcję

Kukuryku Gra Emocje Odkryj siebie

40,99 zł

Gra Planszowa Emocje. Odkryj siebie i poznaj swoje emocje

Porozmawiajmy sobie o emocjach. Tak na wesoło, ale też na poważnie. Złość, radość, niepokój, gniew, smutek, miłość... To one nami rządzą. Czasami potrafimy je ujarzmić, a czasami dajemy się im ponieść. Ważne, abyśmy je poznali i umieli o nich rozmawiać. Może dzięki temu uda się kiedyś wyjść z trudnej życiowej sytuacji. Gra Emocje to świetna pomoc w poznaniu siebie i swojego otoczenia. Trochę zabawy i trochę... psychologii dla każdego, dla dziecka i dorosłego.

Zestaw zawiera:

• 112 kart z zadaniami

• 16 okrągłych tafelków

• dużą puzzlową planszę

• dużą kostkę i 4 pionki

• instrukcję

Kukuryku Gra Skaczące Czapeczki

19,99 zł

Gra Planszowa Skaczące Czapeczki

„Skaczące czapeczki” to doskonała gra zręcznościowa dla całej rodziny.

Ćwiczy sprawność manualną i trzyma w napięciu niczym rozrywka hazardowa.

Gracze ustawiają plansze i za pomocą wyrzutni starają się trafić własnymi czapeczkami w pole, które jest najwyżej punktowane.

Emocje gwarantowane.

Wiek graczy: +4 lata

Liczba graczy: 1-4 osoby

Na pozostałych aukcjach wiele innych gier planszowych

Gra Krówkonosz

31,99 zł

Wesoła gra planszowa "Krówkonosz"

Jak donieść krówkę do celu, kiedy brakuje kanapek, a po drodze mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje?

Jak wrócić na ścieżkę, która prowadzi prosto do zagrody?

Czy można ustrzec się wilka, albo powrotu na początek drogi?

Czy można pozbyć się natrętnych much, które nie pozwalają podróżować w normalnym tempie?

A może chcielibyście wiedzieć jak "wydłużyć" swoją krówkę, zdobywając największą liczbę punktów?

Jeśli tak, to zagrajcie w rodzinną grę planszową "Krówkonosz".

Wygrywa gracz, który zebrał największą ilość punktów.

Zawartość pudełka:

  • 4 plansze
  • 4 krówki układanki
  • 4 krówki pionki
  • kostka
  • punkty
  • 49 żetonów

Egmont Gra Nogi Stonogi

39,99 zł

Gra dla dzieci "Nogi Stonogi"

Gra Nogi stonogi przeznaczona jest dla graczy w wieku od 4 lat. Elementy gry wykonane są z grubego kartonu, dzięki czemu gra jest niemal odporna na działanie małych rączek :) Kolorowe, przyjemne ilustracje oraz wesoły temat gry sprawią, że maluchy z przyjemnością spędzać będą czas w towarzystwie sympatycznych stonóg. Podczas gry naszym zadaniem będzie ułożenie jak najdłuższej stonogi. Rzucając kostkami będziemy starać się zdobyć jak najwięcej butów dla naszych stonóg. Będziemy przy tym podejmować decyzje ile butów i w jakich kolorach chcemy zdobyć.

Liczba graczy: 2 - 4 osób

Wiek: od 4 lat

Czas gry: ok. 10 minut

Wydawca: Egmont

Adamigo Gra Grzybobranie

29,99 zł

Gra Planszowa Grzybobranie

Jeśli Twoje dziecko lubi rywalizację w grupie, to gra planszowa „Grzybobranie” będzie dla niego wymarzoną zabawą. Gra zawęża więzi społeczne, uczy rywalizacji, pokazuje czym jest wygrana, ale i w delikatny sposób zaznajamia malucha z uczuciem przegranej.

Mogą w nią grać zarówno dzieci z rodzicami lub dzieci ze swoimi małymi rówieśnikami. Wspaniała zabawa, która dostarcza wielu emocji.

Zestaw gry zawiera:

- sztywną lakierowaną planszę

- 4 koszyczki

- 20 grzybków

- kostkę do gry

- 4 różnokolorowe pionki.

Trefl Gra Grzybobranie w Zielonym Gaju

39,99 zł

Gra Grzybobranie w Zielonym Gaju

Producent : Trefl

Grzybobranie w Zielonym Gaju to popularna gra dla całej rodziny. Wybierzcie się na spacer po Zielonym Gaju i weźcie udział w leśnej przygodzie. Przemierzcie krętą trasę, góry i pagórki w poszukiwaniu pysznych, jadanych grzybków. Weźcie ze sobą koszyczek i wypełnijcie go po brzegi. Wygra ten kto zbierze ich najwięcej. W zależności od wybranego wariantu, gra umożliwia zabawę zarówno młodszym jak i nieco starszym dzieciom.

Zawartość pudełka:

- plansza wraz z elementami przestrzennymi

- 4 koszyczki

- 1 grzybów jadalnych

- 5 czerwonych muchomorów

- kostka do gry

- instrukcja

Jawa Gra SZARADA

49,99 zł

Gra Słowna SZARADA

Producent : Jawa

Gra słowna polegająca na układaniu wyrazów na planszy za pomocą kamieni z nadrukowanymi literami.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za utworzone wyrazy. Na każdym kamieniu znajduje się punktacja dotycząca danej litery. Dodatkowe punkty można także uzyskać w postaci pół premiowanych znajdujących się na planszy. Każdy gracz otrzymuje po 7 kamieni i układa na planszy słowa składające się z min. 2 liter, pionowo bądź poziomo.

Zawartość pudełka:

– plansza,

– 100 kamieni,

– 4 podstawki do kamieni (literek),

– opis do gry.

Granna Gra Potwory Do Szafy

32,99 zł

Gra Potwory do Szafy

Producent : Granna

Wieczorem świat wygląda inaczej. Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem. Nie możesz zasnąć? Nie bój się potworów! Zagraj w naszą grę i wygoń je do szafy! Gra Potwory do szafy! to gra kooperacyjna dla najmłodszych autorstwa Antoine Bauza. Ilustrował ją Maciej Szymanowicz. Mamy nadzieję, że wam się spodoba!

Zawartość opakowania:

- 20 kart potworów,

- 10 żetonów zabawek,

- 3 części potwora Zębogona,

- 2 żetony Łowców Doskonałych,

- szafa

Gry dla dzieci edukacyjne

Gry planszowe dla dzieci, ale także i te karciane najczęściej skonstruowane są tak, by poprzez zabawę uczyć. Bardzo często dziecko po całym dniu w szkole, czy też przedszkolu nie ma ochoty na utrwalanie materiału w sposób tradycyjny. Stąd też w domu pojawić się muszą gry edukacyjne, które w pięknej oprawie graficznej zachęcą dziecko do liczenia, czytania, czy też pisania. Gry tego typu pomagają dziecku zapamiętać więcej niż podczas tradycyjnej nauki.Bardzo dobrym wyborem są gry edukacyjne z bohaterami najbardziej ulubionych bajek dziecka. Dla starszych dzieci polecane są gry słowne, polegające na kreatywnym układaniu wyrazów, co również pomaga im w opanowaniu ortografii.

Gry dla dzieci rozrywkowe

Najlepsze gry planszowe dla dzieci to takie, które dają im tylko zabawę, by mogły się one oderwać od nauki po całym dniu w szkole. Dziecięce mózgi także potrzebują odrobiny odpoczynku, stąd też wszelkiego rodzaju planszówki, w których nie trzeba liczyć, czy też odpowiadać na pytania będą doskonałe do relaksu po ciężkim, edukacyjnym dniu.Oczywiście takie gry również wymagają minimalnego myślenia i liczenia kropek na kostce,jednak są one lekkie, przyjemne, a przede wszystkim uwielbiane przez całą rodzinę,niezależnie od wieku. Taką grą jest np. chyba najpopularniejszy na świecie Chińczyk, czy też gra Kim jestem?